⚡ Využite dodatočné zľavy na vybrané značky a ušetrite ⚡

Marcel testuje: péřový spacák Drape -20°C

autor-3

Marcel Fronko

Drape je pérový spacák do zimných podmienok a preto som ho zobral na skúšku za polárny kruh do Nórska, konkrétne na súostrovie Lofoty, ktoré sa vyznačuje teplotami pod bodom mrazu a vysokou vlhkosťou. Prvá skúška a hneď za polárnym kruhom v chladnom januári. 

 

V tomto spacáku som strávil dve noci pri teplote -5 °C a – 3°C blízko oceánu takže pocitová teplota bola ešte nižšia. Pre istotu som zbalil aj vložku do spacáku z dutého vlákna, ktorá tepelný komfort zvyšuje. V prvom prípade som vložku aj použil, ale v noci mi bolo trošku teplo a tak som ju druhú noc nechal v batohu. V oboch prípadoch som mal na sebe len merino tričko a merino gate od Husky. Obe noci boli maximálne komfortné bez prebudenia na pocit zimy. Kolegovia sa sťažovali, že ich spacák prefukuje, ale Husky Drape izoloval bez problémov. Čo sa týka toho najdôležitejšieho faktoru a to je tepelný komfort, tak môžem len a len odporučiť a garantovať, že do – 5°C sa budete cítiť príjemne a to aj s jednou vrstvou oblečenia, v mojom prípade Merino prádlo.

OM-blog44 (10)_1

Spokojný som s veľkosťou a hlavne šírkou spacáku, ktorý poskytuje dostatočný manévrovací priestor na ruky a neobmedzuje v pohybe. Je dostatočne dlhý a tak sa do neho môžete celý zakukliť. Súčasťou sú protišmykové pásy na zadnej časti zabraňujúce skĺzavaniu z karimatky.

Jedná sa o spacák do zimných podmienok, no aj napriek tomu je jeho váha a veľkosť po zbalení vyhovujúca. 1,25 kg je na tento typ spacáku nízka hmotnosť a bez problémov sa zmestí aj do menšieho batohu. Ja som mal Husky Slight a okrem spacáku Drape ostalo miesto aj na oblečenie a elektroniku.

Súčasťou sú dve vrecká, jedno z vonkajšej a druhé z vnútornej strany, zatepleným límcem a dvojcestným zipsom s poistkou. Priznám sa, že s Drape som trošku zariskoval. Predsa len som s ním nemal skúsenosti, ale napriek tomu ma za polárnym kruhom nesklamal a určite ho vezmem aj na ďalšie zimné expedície.

OM-blog44 (11)_1