Osprey

Väčšina batohov OSPREY má nastaviteľný chrbtový systém, ktorý je možné skrátiť alebo naopak predĺžiť až o 10 cm. Potom sú tu ešte veľkosti S/M a M/L (alebo aj iba M a L, či MD a LG). Veľkosť S/M (M; MD) je určená všetkým do cca 178 cm. Veľkosť M/L (L; LG; L/XL) je potom určená pre všetky vyššie 178 cm.

Novo sa u vybraných pánskych batohov objavuje veľkosť L/XL. Tá však zodpovedá klasickej veľkosti M/L (L; LG) a je určená pre užívateľov vyššiu ako 178 cm.

U batohov EXOS, LEVITY sa objavuje aj veľkosť S (SM) - tie sú určené pre mužov nižšieho vzrastu, juniorov aj ženy. Výška cca od 160 do 170 cm.

!! Niektoré dámske batohy sú vyrábané v dvoch veľkostiach chrbtového systému. Variant WS (WXS/WS; XS/S) je pre ženy do cca 168 cm, veľkosť WM (WM/WL) je potom pre ženy vyššia 168 cm !!

Niektoré druhy batohov sú prispôsobené pre rozdielne potreby používateľa a delia sa na veľkosti podľa dĺžky trupu. Objem pritom zostáva rovnaký.

Pre zvolenie presnej veľkosti si zmerajte chrbticu od posledného krčného stavca C7 po lopaty bedier

osprey-mereni-velikosti

Postup merania:
1. Predkloňte hlavu a za krkom nahmatajte výstupok. To je C7 stavec.

2. Zájdite si rukami do bokov zo strán a schádzajte dole, kým nenarazíte na lopaty bedrových kostí. V tej istej výške na chrbtici bude končiť vaša meraná vzdialenosť trupu.

3. Teraz už len zistite dĺžku medzi bodmi v centimetroch a porovnajte s tabuľkou nižšie, ktorá veľkosť je pre vás.

osprey-velikostni-tabulka

Stiahnite si zadarmo aplikáciu Osprey PackSizer pre ľahké určenie veľkosti batohu.

Outdoormarket.cz nájdete na GLAMI.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie