Nevhodne vybraný tovar nám môžete vrátiť až do 15. januára 2024.

Osprey

Väčšina batohov OSPREY má nastaviteľný chrbtový systém, ktorý je možné skrátiť alebo naopak predĺžiť až o 10 cm. Potom sú tu ešte veľkosti S/M a M/L (alebo aj iba M a L, či MD a LG). Veľkosť S/M (M; MD) je určená všetkým do cca 178 cm. Veľkosť M/L (L; LG; L/XL) je potom určená pre všetky vyššie 178 cm.

Novo sa u vybraných pánskych batohov objavuje veľkosť L/XL. Tá však zodpovedá klasickej veľkosti M/L (L; LG) a je určená pre užívateľov vyššiu ako 178 cm.

U batohov EXOS, LEVITY sa objavuje aj veľkosť S (SM) - tie sú určené pre mužov nižšieho vzrastu, juniorov aj ženy. Výška cca od 160 do 170 cm.

!! Niektoré dámske batohy sú vyrábané v dvoch veľkostiach chrbtového systému. Variant WS (WXS/WS; XS/S) je pre ženy do cca 168 cm, veľkosť WM (WM/WL) je potom pre ženy vyššia 168 cm !!

Niektoré druhy batohov sú prispôsobené pre rozdielne potreby používateľa a delia sa na veľkosti podľa dĺžky trupu. Objem pritom zostáva rovnaký.

Pre zvolenie presnej veľkosti si zmerajte chrbticu od posledného krčného stavca C7 po lopaty bedier

osprey-mereni-velikosti

Postup merania:
1. Predkloňte hlavu a za krkom nahmatajte výstupok. To je C7 stavec.

2. Zájdite si rukami do bokov zo strán a schádzajte dole, kým nenarazíte na lopaty bedrových kostí. V tej istej výške na chrbtici bude končiť vaša meraná vzdialenosť trupu.

3. Teraz už len zistite dĺžku medzi bodmi v centimetroch a porovnajte s tabuľkou nižšie, ktorá veľkosť je pre vás.

osprey-velikostni-tabulka

Stiahnite si zadarmo aplikáciu Osprey PackSizer pre ľahké určenie veľkosti batohu.