⚡ Využite dodatočné zľavy na vybrané značky a ušetrite ⚡

Marcel testuje: péřová bunda Dreeser M

autor-3
Marcel Fronko
Páperové bundy sú už dlhšie moja srdcovka. Ľahká, teplá, atraktívny vzhľad a jednoduchosť. Presne taká je aj páperka Dreeser M.

 

Vhodná do rozličných situácii

Dreeser M je vhodná do rozličných situácii. Pri prechádzke v meste, zahreje na horskej chate či pri krátkodobej zmene počasia na horách. Základom je bundu neprepotiť. Vlhké perie stráca svoje hrejivé vlastnosti.

Neodporúčam ju ani zaťažovať ťažkým batohom, ktorý by mohol zničiť jemný nylónový zvršok. Niečo podobné sa mi stalo u vesty od iného českého výrobcu.

Ľahká a dokonale funkčná

  • Bunda váži len 400 gramov a v kombinácii s tričkom a mikinou hravo zvládnete aj mínusové teploty.
  • Je zbalitelná do malého vrecka a tak by nikdy nemala chýbať vo vašom batohu.
  • Na bunde nájdete tri vrecká, dve po bočných stranách a jedno vnútorné.
  • Kapucňa aj dolný okraj sa dá rýchlo utiahnuť pomocou gumičky

OM-blog44 (2)Rukáve sú vybavené elastickým lemom

  • Rukáve sú vybavené elastickým lemom, tak ako je zvykom u všetkých páperových búnd.
  • Dreeser je plnená kachním perím v pomere 90:10. Prachové perie zabezpečuje tepelnú izoláciu a jemné pierka odolnosť voči mechanickému namáhaniu. 

OM-blog44 (3)Dreeser je vhodná do mesta aj do hôr

Páperová bunda Dreeser by určite nemala chýbať vo výbave každého športovca. Predáva sa v modrej, žltej a sivej farbe. Veľkosť M mi pri mojej výške 177 cm sadla skvele.

 "Ja osobne nosím bundu najčastejšie do mesta, alebo do práce. Pri turistike ju mám vždy zbalenú v prípade, že budem niekde dlhšie postávať, alebo fotiť. Dreeser je určená práve do takýchto situácii."

OM-blog44 (4)

088

OM-blog44 (5)

Moje skúsenosti s praním bundy

Odporúča sa pranie na tridsiatke.

Podarilo sa mi ju hneď prvý týždeň oliať niečím mastným. Tie fľaky sú viditeľné aj na videu. Bundu som opral na tridsiatke, následne hodil do sušičky a fľaky ostali. V čistiarne použili agresívnejší prášok a pranie na štyridsiatke, ktoré fľaky našťastie vyčistilo.

Ak budete bundu prať tak v kombinácii so sušičkou. Mokré perie sa v práčke zlepí a je dôležité ho čo najskôr usušiť.

892206_husky-panska-perova-bunda-dreeser-m-dk--blue 892212_husky-panska-perova-bunda-dreeser-m-brick-orange 892209_husky-panska-perova-bunda-dreeser-m-dk--grey-green 892236_husky-damska-perova-bunda-dreeser-l-dk--magenta